środa, 10 sierpnia 2016

Bierę się za siebie:)

Zrobiłam sobie dokładniejsze badania-gospodarkę żelazową, ferrytynę i retikulocyty. Nadal hemoglobina poniżej 10, ferrytyna 6,12. Norma jest od 13. Pozostałe wyniki też średnio mnie zadowalają. Moja Doktor z Bujwida była tak miła i spojrzała na te wyniki, oraz doradziła jakie leki mam brać. To jest świetny lekarz, super kobieta. Zawsze ją miło wspominam. Kupiłam więc całą siateczkę tabletek i tak sobie łykam wszystko codziennie. Biorę Actiferol, witaminę C witaminę B6, kwas foliowy. Oprócz tego witaminę A+E i tabsy Biotebal - poleciła Pani z apteki na wypadanie włosów. Męczarnia okropna, bo ja przecież nie potrafię połknąć tabletki. Nawet taka malutka sprawia mi problem. Daje sobie miesiąc czasu. Jeśli po tym okresie wyniki nie skoczą w górę, to pojadę do hematologa. Oczywiście obdzwoniłam kilka poradni hematologicznych i terminy są na grudzień albo listopad...2017. Zdobyłam namiar na Panią Doktor, która przyjmuje prywatnie w Legnicy i na termin czeka się kilka dni. Więc tam się wybiorę, jeśli zaistnieje taka konieczność. Choć mam wielką nadzieję, że moje męki z tabletkami przyniosą poprawę. :)

2 komentarze:

  1. Ja jak milam takie przeboje z zelazm to jadlam kasznke lub watrobke popijajac 100% sokiem i przez dwa miesiace codziennie wieczorem pilam herbate z pokrzywy :))) efekt gwarantowany !

    OdpowiedzUsuń
  2. Paulinko, zdrowia Ci życzę. Już miałaś i tak za dużo tych wszelkiego typu przebojów. Oby teraz wszystko się ułożyło.
    Widzisz, ja nigdy nie miałam problemu z połykaniem tabletek, ale mogę sobie wyobrazić, jakie problemy może to sprawiać :)
    Trzymaj się, Piękna :)

    OdpowiedzUsuń