wtorek, 18 czerwca 2013

Wzięło mnie na wspomnienia...

Po egzaminie. Porażka. Jestem taka wściekła. Jak zwykle trafiłam na trudniejszą grupę. Z tej drugiej znałam odpowiedź na wszystkie pytania, no kurde na wszystkie...
No cóż, w piątek wyniki ale ja się nie łudzę, że to zaliczę. Poprawa dopiero we wrześniu.
W czwartek kolejny cudowny egzamin. Z etyki...

Po tym nieszczęsnym egzaminie nie miałam na nic ochoty. Siadłam przed komputer i przeglądałam różne rzeczy. Starałam się uporządkować zdjęcia, i otworzyłam folder o nazwie "patologia"- ależ miałam pomysł z tą nazwą. A jaka była zawartość folderu? Ja za czasów szpitalnych. Dokładniej- ja leżąca na szpitalnym łóżku na OWN w klinice. W piżamce w misie, w chustce na głowie, chuda jak patyk, z podkrążonymi oczami i szyją wypaloną naświetlaniami. Kolejne zdjęcie- W peruce. Stoję sobie w szpitalnej portierni. Nóżki chude jak u sarenki, spodnie na mnie wiszą jak na wieszaku. I kilkanaście tego typu zdjęć.
Przeglądam dalej. Folder "z kliniki". Skoro już tak  powspominałam jak to było to przejrzę i to. Tu już większość zdjęć mojego autorstwa, pstryknięte po tym jak dostałam lustrzankę. Kadry przedstawiające tak bliskich mi ludzi. Mały Kubuś jak gra na moim laptopie, Asia z pompą do chemii, Remik z kołnierzem na szyi, moja mama z mamą Remika i Adasia, mały Dawidek we wózku, moja Pani Doktor, panie pielęgniarki, Adaś...Wszyscy uśmiechnięci i pełni nadziei. Tylu ludzi, tyle wspomnień...Chociaż to nie był najlepszy czas, to ciągnie mnie do myślenia o tym. Mimo, że nie chcę tego aż tak rozpamiętywać, to gdzieś tam w podświadomości chyba lubię do tego wracać. To znaczy nie do tych przejść, ale do wspomnień o tych osobach. O tych, którzy odeszli, i o tych którym się udało, o ich rodzicach, o lekarzach, o pielęgniarkach, innych pracownikach kliniki. To świetni ludzie, nie zapomnę o nich.

2 komentarze:

  1. Pewnie, że nie zapominaj, ale pielęgnuj w sobie TYLKO te wspaniałe wspomnienia.
    Pozdrawiam Cię gorąco.
    www.maryska-to-ja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Wczoraj miałam gorszy dzień,że będę pamiętać zawsze o tym wszystkim.Byłam zła.Ale szczerze,też się cieszę pomimo wszystko ,że poznałam tych ludzi:)

    OdpowiedzUsuń